w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna Sport Imprezy sportowe 2015
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Żerdziński   

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów BIEGABSTYNENTA2015 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

WAKACYJNE BIEGANIE W PARZYMIECHACH -

XXIII ”BIEG ABSTYNENTA”

P8080510W sobotę, 8 sierpnia 2015 roku, w parku przy Ośrodku Terapii Uzależnień od Alkoholu w Parzymiechach, odbyła się XXIII edycja „Biegu Abstynenta” pod hasłem wakacyjnego biegania w Parzymiechach. Głównym organizatorem imprezy biegowej było miejscowe Ognisko „Zryw”, działające przy Towarzystwie Krzewienia Kultury Fizycznej.

Pomimo, że rywalizacja sportowa miała kameralny charakter i w głównej mierze jej uczestnikami byli mieszkańcy gminy Lipie i okolic oraz pacjenci miejscowego OTUoA, to w biegu głównym wystartowali zawodnicy z takich profesjonalnych klubów biegowych jak: CKS „Budowlani” Częstochowa, WKB „Meta” Lubliniec, „Zabiegani” Częstochowa, MKS „Fablok” Chrzanów, czy Klub Biegacza „Falstart” Rudniki. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: „mili parzymieskiej” -1250 metrów i biegu głównym - 5000 metrów.

Najlepszym zawodnikiem na dystansie 1250 metrów został Jakub Kabata z „Falstartu” Rudniki, natomiast w biegu głównym pierwsze miejsca zajęli: wśród pań – Agnieszka Kuzyk z WKB „Meta” Lubliniec, a wśród panów - Piotr Pałka z CKS „Budowlani” Częstochowa, „legitymujący” się między innymi takimi rekordami życiowymi jak 14.32 min. na 5000 m, 30.19 min. na 10000 m., oraz 2.19.31 w Biegu Maratońskim. Najlepsi zawodnicy w nagrodę otrzymali okolicznościowe statuetki, dyplomy, oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez lokalnych sponsorów.

Wyniki (najlepsza trójka) XXIII Biegu Abstynenta
na dystansie 1250 metrów
 

 

1. Jakub Kabata

2. Michał Frańczak

3. Sławomir Rogaliński

Wyniki (najlepsza trójka) XXIII Biegu Abstynenta
na dystansie 5000 metrów


1. Piotr Pałka                        - CKS „Budowlani” Częstochowa

2. Jarosław Kołodziejczyk        - „Zabiegani” Częstochowa

3. Rafał Gniła                        - Cementownia Warta


Wyniki (najlepsza trójka) XXIII Biegu Abstynenta
na dystansie 5000 metrów

(klasyfikacja mieszkańców Gminy Lipie)


1. Andrzej Wieloch                 - Parzymiechy

2. Arkadiusz Kulisz                   - Parzymiechy

3. Marcin Krystek                    - Parzymiechy

{gallery}BIEGABSTYNENTA2015{/gallery}