w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna Sport Imprezy sportowe 2015
large small default
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karol Żerdziński   

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zoltakartka oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Wielkie mecze „Przyjaciół Piłki Nożnej”

„Pokażmy rakowi piersi różową kartkę Życia”

DSC09677„Pokażmy rakowi piersi różową kartkę Życia” – pod takim hasłem w upalne, piątkowe popołudnie 12 czerwca br., rozegrane zostały mecze piłki nożnej dziewcząt na kompleksie boisk sportowych „Orlik” w Lipiu. Inicjatorem Ogólnopolskiej akcji, trwającej w dniach 6-14 czerwca, w rocznicę UEFA Euro 2012, była Fundacja „Piłka jest piękna”. Fundacja wspiera istotne społecznie inicjatywy, związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem, grając w całej Polsce mecze piłki nożnej pod wspólnym, hasłem przewodnim, które w tym roku brzmi - „ Gramy dla zdrowia kobiet”

Podczas III edycji „Dni Przyjaciół Piłki Nożnej” rozegrano ponad 1800 meczy radości i przyjaźni dla zdrowia kobiet walczących z chorobą, jaką jest rak piersi. Akcja promowała profilaktykę raka piersi i miała na celu zachęcić wszystkie panie do systematycznego badania.

W tej ogólnopolskiej kampanii udział wzięła także społeczność Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lipiu pod patronatem Urzędu Gminy Lipie. Animatorzy „Orlika” oraz nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dwa mecze dziewcząt, w których „Wróżki” pokonały „Księżniczki” 8-0, a „Uśmiechnięte gimnazjalistki” okazały się lepsze od „Radosnych gimnazjalistek” 1-0. Wszystkie uczestniczki „Wielkiego Meczu” otrzymały z rąk Wójta Gminy, Bożeny Wieloch oraz Dyrektora ZS-P w Lipiu, Olgi Michalak, a także Sekretarza gminy, Ewy Brzózki, pamiątkowe dyplomy za udział w szczytnej akcji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom i wspierającym nasz udział w Ogólnopolskiej Kampanii „Razem wygrywamy z rakiem piersi” – „Pokażmy rakowi różową kartkę Życia”. Jednocześnie zachęcamy wszystkie panie do regularnego badania piersi i do przypominania o tym naszym matkom, żonom, córkom, babciom, siostrom, przyjaciółkom i znajomym! Nie pozwólmy, by nadal utrzymywały się niechlubne statystyki dotyczące wykonywanych badań profilaktycznych. Jak wynika z danych zgromadzonych przez Fundację "Piłka jest piękna" każdego roku prawie 1,5 mln kobiet rezygnuje z ogólnopolskich, bezpłatnych badań mammograficznych, co niestety skutkuje zbyt późnym wykryciem raka piersi dla ponad 5500 z nich!

{gallery}zoltakartka{/gallery}