w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Ogłoszenie o konsultacjach społecznych z mieszkańcami Gminy Lipie

1460x616Wójt Gminy Lipie zgodnie z Zarządzeniem Nr 0050.53.2023 z dnia 10 sierpnia 2023 r. zaprasza wszystkich mieszkańców gminy Lipie do konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XXII/139/2020 Rady Gminy Lipie z dnia 16 lipca 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Opinie i uwagi należy zgłaszać w terminie od dnia 10 sierpnia 2023 r. do 23 sierpnia 2023 r.

  1. w formie papierowej pocztą na adres: Urząd Gminy Lipie, ul. Częstochowska 29, 42-165 Lipie lub osobiście w pokoju nr 21 Urzędzie Gminy w Lipiu
  2.  w formie elektronicznej na adres e-mail: a.komendacka@uglipie.pl

Zarządzenie

Formularz konsultacji

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

Zbliżają się dożynki

Zbliżają się dożynkiDożynki powiatowo-gminne coraz bliżej. Odbędą się w Dankowie w ostatnią niedzielę sierpnia.

Tegoroczne dożynki powiatowe w gminie Lipie połączą w sobie uświęcone tradycją elementy ceremoniału święta plonów oraz program kulturalny przygotowany z myślą o odbiorcach w różnym wieku. Będzie to największe plenerowe wydarzenie tego lata w gminie Lipie. Współorganizują je: Powiat Kłobucki, Gmina Lipie, Gminny Ośrodek Kultury w Lipiu oraz Parafia Katolicka pw. św. Stanisława BM w Dankowie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

W najbliższą sobotę w Parzymiechach odbędzie się 31. Bieg Abstynenta Pamięci Marka Grzyba

W najbliższą sobotę w Parzymiechach odbędzie się 31Bieg Abstynenta to impreza sportowa z dużymi tradycjami, która obecnie będzie mieć swą 31. edycję. Od ubiegłego roku poświęcona jest pamięci wieloletniego dyrektora Ośrodka Terapii Uzależnień w Parzymiechach, lek. med. Marka Grzyba.

31. Bieg Abstynenta jest organizowany wspólnie przez Ognisko TKKF Zryw Parzymiechy oraz Ośrodek Terapii Uzależnień w Parzymiechach. Impreza ta rozpocznie się w sobotę 12 sierpnia o godzinie 10.00 na terenie NZOZ OTU w Parzymiechach (ul. Częstochowska 1). Tym samym start i meta biegu głównego po przerwie powrócą na teren parku w Parzymiechach, a na alejkach parkowych znów rozegrany zostanie lokalny tradycyjny bieg na dystansie tzw. mili parzymieskiej.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

Dodatkowe środki dla Gminy Lipie

Dodatkowe środki dla Gminy LipiePrzedstawiciele rządu zapowiedzieli wypłatę dodatkowych środków dla samorządów. Otrzyma je także Gmina Lipie.

Dodatkowe środki dla samorządów mają być uzupełnieniem dochodów podatkowych gmin, które uległy zmniejszeniu w wyniku obniżki stawek podatku PIT. Wysokość środków przyznawanych poszczególnym gminom uzależniona jest od wskaźnika dochodów podatkowych na mieszkańca (tzw. wskaźnik G) oraz od wydatków majątkowych na realizowane w ciągu ostatnich 3 lat inwestycje.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

Marszałkowskie wsparcie dla dziedzictwa i kultury gminy Lipie

Marszałkowskie wsparcie dla dziedzictwa i kultury gminy Lipie 2Rozstrzygnięty został otwarty konkursu ofert na realizację zadań publicznych, które dotyczą wspierania rozwoju aktywności społecznej na terenie województwa śląskiego w 2023 roku. W konkursie tym, organizowanym pod hasłem „Kultywowanie Tradycji Lokalnych”, wśród beneficjentów znalazły się organizacje z terenu gminy Lipie.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Informacja o organizacji pracy Urzędu Gminy Lipie

Wójt Gminy Lipie informuje, że na podstawie art. 130 § 2 Kodeksu pracy
w dniu 14 sierpnia 2023 roku,
zgodnie z zarządzeniem nr 0050.49.2023 z dnia 19 lipca 2023 roku,
Urząd Gminy Lipie będzie nieczynny.

W przypadkach zdarzeń losowych (konieczności rejestracji zgonów) w dniu 14 sierpnia
2023 r. w godzinach od 9:00 – 14:00 można kontaktować się z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego pod numerem telefonu: 538 372 911.

Z poważaniem

Wójt Gminy Lipie
Bożena Wieloch

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 731