w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Meroń   

OFERTA PRACY    

Dane jednostki:

  • nazwa Urząd Gminy Lipie
  • adres ul. Częstochowska 29, 42-165 Lipie
  • tel., fax: (034) 3188032 - 35, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.    

Urząd Gminy Lipie poszukuje osoby do prac remontowo-budowlanych na obiektach gminnych – na umowę o pracę na zastępstwo, w pełnym wymiarze czasu pracy.
 
Data ogłoszenia naboru: 11.07.2023 r.

Termin składania ofert: do 14.07.2023 r.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 05.07.2023 r.

 
PDF Drukuj Email

12 lipca 2023

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Uwaga kierowcy!

Informuję, że w dniach 4 – 7 lipca 2023 r. (wtorek – piątek) zamknięta będzie całkowicie dla ruchu kołowego droga powiatowa nr 2003S relacji Parzymiechy – Napoleon – Lipie. Powodem czasowego zamknięcia drogi jest układanie warstwy ścieralnej nawierzchni asfaltowej. W tych dniach należy korzystać z wyznaczonego objazdu, zgodnie z czasową organizacją ruchu zatwierdzoną przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Karolina Kapral   

Świadczenie pieniężne z tytułu pełnienia funkcji sołtysa

tabliczka sołtysW dniu 1 lipca  weszła w życie ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa. Ustawa określa warunki, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania i finansowania świadczenia pieniężnego z tytułu pełnienia powyższej funkcji.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

Wotum zaufania i absolutorium dla Wójta Gminy Lipie

wotum26 czerwca odbyła się 64. sesja Rady Gminy Lipie. Wśród kluczowych punktów obrad znalazły się te, które były związane z udzieleniem wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu Wójtowi Gminy Lipie. Obecni na sesji radni podjęli wymagane prawem uchwały jednogłośnie.

Podczas sesji Rady Gminy Lipie omówiony został najpierw „Raport o stanie gminy”. Raport ten jest bardzo obszernym opracowaniem i jednocześnie dokumentem, w którym wyszczególnione są zawsze informacje o kluczowych kwestiach z zakresu działalności gminy na różnych płaszczyznach. Są też w nim przedstawione działania podejmowane przez samorząd gminny w ciągu minionego roku kalendarzowego. Coroczny obowiązek przygotowania raportu wynika z przepisów wprowadzonych w ustawie o samorządzie gminnym 2018 roku. Raport jest zawsze poddawany pod publiczną dyskusję i jest też dostępny dla mieszkańców. Na stronie internetowej BIP gminy Lipie raport dostępny jest od 31 maja br. Jak poinformował podczas sesji przewodniczący rady Zbigniew Bystrzykowski, w przewidzianym okresie po udostępnieniu raportu nikt z mieszkańców nie złożył żadnych uwag do jego treści i nikt nie zgłosił się do debaty nad raportem.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 731