w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email

INFORMACJA

Wójt Gminy Lipie informuje mieszkańców Zimnowody, że 02.08.2023 r. w godz.  od 9.00 do 11.00 w budynku OSP Zimnowoda będzie możliwość konsultacji z rzeczoznawcą majątkowym, który opracował operaty szacunkowe konieczne do naliczenia opłaty adiacenckiej.

                                                                                                         Zapraszam na konsultacje
                                                                                                              Bożena Wieloch
                                                                                                              Wójt Gminy Lipie

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Klimczak   

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW

W SPRAWIE ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO W 2023 r.

Wójt Gminy Lipie informuje, że:

Każdy rolnik, który chce odzyskać w II naborze wniosków część kosztów zakupu oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej powinien gromadzić faktury VAT dokumentujące zakup oleju napędowego:

  • w terminie od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r.   -   jako załączniki do wniosku o zwrot podatku z niewykorzystanego limitu z I naboru wniosków przysługującego w 2023 r.  (limit na 2023 r. wynosi  110 l/1 ha UR i 40 l/1 DJP bydła);
  • w terminie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 lipca 2023 r. - jako załączniki do wniosku o zwrot  podatku w ramach limitu przysługującego w 2023 r.  w ilości 40 l/1 DJP owiec, kóz i koni oraz 4 l/1 szt. świń.
Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Jarosław Jędrysiak   

Prywatne pomosty i ogrodzenia nad wodą często są nielegalnePrywatne pomosty i ogrodzenia nad wodą często są nielegalne

Postawienie własnej konstrukcji pomostu nad wodą bez dopełnienia wymaganych formalności oraz wygrodzenie terenu prywatnej działki praktycznie do samego brzegu może skutkować nałożeniem kary. Szacuje się, że nawet co trzeci pomost w Polsce może być nielegalny.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Zagrożenie wystąpieniem suszy

suszaW czterech raportach Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa stwierdzono zagrożenie wystąpieniem suszy rolniczej na terenie gminy Lipie na glebach kategorii I i II wśród upraw: zboża, kukurydzy, rzepaku i rzepiku, chmielu, tytoniu, warzyw gruntowych, krzewów i drzew owocowych, truskawek i roślin strączkowych.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Komendacka   

Wyciąg z ogłoszenia Zarządu Województwa Śląskiego o drugich ustnych przetargach nieograniczonych na sprzedaż lokali mieszkalnych nr 7, 9, 11, 14 znajdujących się w budynku położonym w Parzymiechach przy ul. Częstochowskiej 1 wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Mariusz Pilśniak   

Wojewódzki trening sprawności syren alarmowych

Wójt Gminy Lipie informuje, że w dniu 01.08.2023 roku o godzinie 1700, zgodnie z pismem Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach Nr ZKII.642.20.2023 r. z dnia 27.07.2023 r na terenie gminy Lipie zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności, umożliwiający jednocześnie upamiętnienie 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W ramach treningu emitowany będzie dźwięk ciągły, trwający trzy minuty, oznaczający odwołanie alarmu. W związku z powyższym w dniu 01.08.2023 r. o godzinie 17.00 zostaną włączone na czas 3 minut syreny jednostek OSP gminy Lipie.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 731