w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Spis rolny już w tym roku

plakatW terminie od 1 września do 30 listopada br. Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Powszechny Spis Rolny na terenie całego kraju. Dane będą zbierane według stanu na dzień 1 czerwca 2020 r. Spis obejmie wszystkie gospodarstwa rolne prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej. Udział w spisie będzie obowiązkowy.

Spis rolny, podobnie jak spis powszechny, realizowany jest we wszystkich krajach członkowskich ONZ co około 10 lat. W Polsce ostatni spis rolny prowadzony był w 2010 roku, a wcześniej w roku 2002. To bardzo duże przedsięwzięcie. Jego celem jest sporządzenie szczegółowej charakterystyki polskiego rolnictwa. Zgromadzone dane będą bazą informacji dla władz lokalnych i centralnych przy podejmowaniu decyzji strategicznych w zakresie krajowej, regionalnej i lokalnej polityki rolnej. Informacje posłużą również do analizy zmian, jakie zaszły w rolnictwie w latach 2010–2020. Informacje zebrane w spisie rolnym będą poufne i objęte tajemnicą statystyczną, a ich administratorem będzie Prezes GUS. Prezentacja danych zostanie przedstawiona w ciągu roku po zakończeniu spisu.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Monika Pyrak   

Szkolenia dla rolników

Śląski Oddział Regionalny ARiMR zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dotyczące działania 9 Tworzenie grup producentów i organizacji producentów w ramach PROW 2014-2020, które odbędzie się 24 czerwca 2020 roku (środa) o godzinie 11:00 w formie online poprzez aplikację Microsoft Teams.

więcej...

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Anna Beksa   

Harmonogram zbiorki odpadów z nieruchomości zamieszkałych oraz domków letniskowych.

więcej...

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 22.06.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 21.06.2020 r.

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Wójt z wotum zaufania i absolutorium

DSC 0242Podczas XXI sesji, która odbyła się 18 czerwca br., Rada Gminy Lipie udzieliła wójt Bożenie Wieloch wotum zaufania. Przyjęła także uchwałę o udzieleniu absolutorium.

Głosowanie w sprawie wotum zaufania poprzedziło przedstawienie Raportu o stanie gminy Lipie za 2019 rok. Raport to dokument, do którego przygotowania ograny wykonawcze gmin zostały zobowiązane nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym. Bieżący rok jest drugim z kolei, w którym realizowany jest ten obowiązek.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 527