w w w w

baner
Jesteś w:   Strona Główna
large small default
Oficjalny serwis Gminy Lipie
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Marta Zielonka   

Dobry start i zasiłek rodzinny

– wkrótce terminy składania wniosków

 

Od 1 lipca br. w formie elektronicznej można składać wnioski o wypłatę świadczenia Dobry start - za pomocą portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Od 1 sierpnia br. wnioski będą przyjmowane drogą tradycyjną.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Ilona Kubicka   

INFORMACJA NA TEMAT REALIZACJI PILOTAŻOWEGO PROGRAMU „ AKTYWNY SAMORZĄD ” w 2020 r.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kłobucku informuje, że w 2020r. w Powiecie Kłobuckim realizowany jest pilotażowy program „Aktywny samorząd”, finansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zasadniczym celem programu jest zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym i zawodowym oraz w dostępie do edukacji. W zależności od celu pomocy program dzieli się na moduły, obszary oraz zadania.

Więcej…
 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 29.06.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

ostrzezenie meteoKomunikat z dnia 28.06.2020 r.

 
PDF Drukuj Email

komisja  nr4

 
PDF Drukuj Email
Wpisany przez Agnieszka Kotynia   

Deklaracja wsparcia dla gminy Lipie z Funduszu Inwestycji Samorządowych

W piątek, 26 czerwca br., na ręce wójt Bożeny Wieloch przekazano w imieniu Wojewody Śląskiego czek na kwotę 911 366 zł dla gminy Lipie. Wspominane środki przysługują gminie w ramach uruchomionej przez rząd tzw. „Tarczy dla samorządów”.

DSC 2512

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Rozwoju, Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, na działania inwestycyjne. Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów wynikają z relacji wydatków majątkowych oraz zamożności gmin i powiatów. Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 527